KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13491291
nr 1349 1291
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st. Signerade, numrerade 12/50, daterade 1981, del av svit. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 28 september 2020
kl 20:37:25
28/9 16:02:05
500 kr
28/9 17:08:02
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund